Skip to content

Nowa droga w Roczynach

14/04/2011

Mieszkańcy sołectwa Roczyny a konkretnie ul. Granicznej Górnej doczekali się wreszcie kawałka porządnej drogi o nakładce asfaltowej. Chociaż  prace jeszcze trwają   to już widać efekty działania firmy DROG-BUD ze Spytkowic.

Sołtys wioski udzielił w tym zakresie informacji stwierdzając, że:

Sołectwo Roczyny, to największa pod względem ludności wioska oraz najbardziej pod względem drogownictwa zaniedbana w gminie Andrychów. Szczególnie zaś tereny znajdujące się na jej obrzeżach a do tych bez wątpienia należy ul. Graniczna Górna oraz Graniczna. Na tych terenach brak jakiejkolwiek trwałej infrastruktury drogowej w tym kanalizacji, wodociągów, oświetlenia ulicznego.

Ponadto występuje  problem dróg przebiegających nie zgodnie ze stanem prawnym a zdarza się, że droga jakaś tam fizycznie jest w terenie, ale nie ma jej na mapach i w dokumentacji. Ten stan rzeczy powoduje konflikty oraz sprawia, że nowo wybudowane na posesjach domy mieszkalne, nie posiadają  prawnego dojazdu i w tym obszarze brak możliwości jakiegokolwiek rozwiązania prawnego. Mieszkańcy mają problem z dojazdem  w lecie ze względu na błoto i głębokie wyboje, a w zimie z powodu  odśnieżania. Sprawa  dróg o nieuregulowanym stanie prawnym występuje w całej wiosce, dotyczy to zwłaszcza dróg we władaniu gminy, które od 1970 roku są w powszechnym korzystaniu przez mieszkańców, ale nie stanowią jej własności.

Należy podkreślić, że nowo wykonany fragment drogi połączy mieszkańców z ul. Bielską ale w dalszym ciągu pozostaje problem połączenia z ul. Topolową, na której znajdują się sklepy spożywcze a tych w rejonie ul. Granicznej G. brak.  Odcinek drogi, żwirowy – kamienny, wykonany dwa lata wstecz w kierunku ul. Topolowej nie wytrzymał zimowych oraz wiosennych roztopów i obciążenia pojazdami o dużym tonażu i obecnie nadaje się tylko do generalnego remontu , gdyż fizycznie jest nie przejezdny. Dlatego też, jak stwierdził sołtys wioski – Władysław Żydek w najbliższym czasie konieczne jest wykonanie dalszego fragmentu drogi w kierunku ul. Topolowej oraz ul. Leśnej w Roczynach, ale też i innych, wcale nie w lepszym stanie technicznym dróg gminnych w sołectwie. Wioska Roczyny dynamicznie się rozwija, gołym okiem widać,  że stała się jednym wielkim placem budowy – powstają nowe domy, firmy dające pracę, ale też rodzą się nowe  potrzeby w zakresie drogownictwa, kanalizacji  oraz oświetlenia ulicznego.

Należy życzyć mieszkańcom całej wioski – nie wyłączając Działów należących do sołectwa Brzezinka, by ich marzenia o normalnym – cywilizowanym dojeździe do domów się spełniały, zaś sołtysowi wioski, by wystarczyło mu sił i energii w dążeniu do zaspokojenia potrzeb związanych z codziennym życiem mieszkańców .

Fotografie na stronie sołectwa www.roczyny.pl

Reklamy

From → Andrychów, Drogi

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: