Przeskocz do treści

W Roczynach szlifują diamenty

26/11/2011

Tak to prawda i chodzi tutaj o te najważniejsze dla naszej przyszłości,…

… czyli młode pokolenie!

„Od 1 marca 2009 roku do 31 grudnia 2013 roku Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Wyższą Szkołą Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu oraz National-Louis University w Chicago realizują projekt DiAMEnT, którego celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami zdolnymi w województwie małopolskim.
Projekt powstał z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego jako projekt innowacyjny z komponentem ponadnarodowym, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie systemowych rozwiązań programowych i organizacyjnych służących wspieraniu rozwoju uzdolnień uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w obszarach: twórczego myślenia (klasy 1-3 szkoły podstawowej) oraz technologii informacyjno – komunikacyjnej, języka angielskiego, przedsiębiorczości i matematyki (klasy 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna), co w perspektywie czasowej przyczyni się do podniesienia jakości procesu kształcenia oraz zwiększenia szans na sukces w dalszej karierze edukacyjnej i do poprawy zdolności uczniów do przyszłego zatrudnienia. ” (cyt. tekst oraz szerzej o programie DiAMEnT)

Do tego właśnie programu zakwalifikowanych zostało dwóch uczniów  z Roczyn – Artur Pawłowski i Bartłomiej Pilorz, a także ich kolega z Choczni – Jan Górkiewicz. Ich opiekunem jest pani Ewa Szemla – nauczyciel informatyki w SP nr4 w Andrychowie. Wszyscy trzej prowadzą wspólnie strone internetową poświęconą zabytkom i znanym osobą z okolic Andrychowa. Stopniowo poszerzają bazę opisywanych obiektów i ludzi. Postępy prac możemy śledzić na stronie:

www.dziedzictwo-kulturowe.cba.pl

From → Andrychów

One Comment
  1. serwiso permalink

    Świetna inicjatywa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: